Nasza poradnia gastroenterologiczna zatrudnia lekarzy specjalistów gastrologów, którzy zajmują się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego oraz narządów związanych z trawieniem. Gastroenterologia obejmuje zarówno układ żołądkowo-jelitowy, jak i trzustkę, wątrobę oraz drogi żółciowe. Nasi gastroenterolodzy są specjalistami, którzy dysponują wiedzą na temat różnych chorób przewodu pokarmowego i narządów trawiennych, a także doskonale potrafią doradzić, jak zapobiegać tym schorzeniom. Dlatego każdy pacjent może liczyć na profesjonalną pomoc w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego i narządów związanych z trawieniem, a także w zdobyciu cennych informacji, jak należycie dbać o zdrowie i unikać poważnych chorób trawiennych.

 

Gastrolog Dolnośląskie

Do naszego gastrologa w dolnośląskim pacjenci zgłaszają się z problemami dotyczącymi układu pokarmowego. Do najczęstszych schorzeń, które są diagnozowane i leczone w poradni gastroenterologicznej, należą między innymi choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroby wątroby, zapalenie trzustki, choroby jelit, zespół jelita drażliwego oraz choroba refluksowa przełyku. Pierwsza wizyta u gastrologa zazwyczaj rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu lekarskiego, podczas którego lekarz pyta pacjenta o objawy, historię chorób oraz styl życia. Następnie przeprowadza badanie fizykalne, które może obejmować ocenę jamy brzusznej oraz palpacyjne badanie brzucha. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić dodatkowe badania diagnostyczne, takie jak gastroskopia, kolonoskopia, badania laboratoryjne, czy zabiegi endoskopowe na drogach żółciowych i trzustce.

 

Leczenie schorzeń gastroenterologicznych

Metoda leczenia schorzeń gastroenterologicznych zależy od rodzaju i nasilenia danego schorzenia. W niektórych przypadkach wystarczy zmiana stylu życia lub diety, aby złagodzić objawy. W innych sytuacjach konieczne jest zastosowanie farmakoterapii czy nawet interwencji chirurgicznej. Lekarze gastroenterolodzy współpracują z innymi specjalistami, takimi jak dietetycy, psycholodzy czy chirurdzy, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę i skuteczne leczenie.

 

Gastrolog w Legnicy

Pracujący w naszej przychodni gastrolog w Legnicy leczy schorzenia układu pokarmowego – tzn. przełyku, żołądka, jelit, odbytu oraz gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) i dróg żółciowych. W kompetencji lekarza gastroenterologa znajduje się leczenie chorób całego układu pokarmowego, w tym między innymi:

  • w zakresie chorób przełyku – refluks żołądkowo-przełykowy (zarzucanie treści żołądkowej do przełyku), zgaga, trudności w przełykaniu,
  • w zakresie chorób żołądka i dwunastnicy – dyspepsja, zapalenia błony śluzowej, wrzody, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenia polekowe, zakażenie Helicobacter pylori,
  • w zakresie chorób jelit i odbytu – zapalenia, krwawienia, wzdęcia, wszelkiego rodzaju bóle brzucha, zaparcia, biegunki.

Nasi lekarze gastroenterolodzy na Dolnym Śląsku zajmują się także diagnozowaniem wszelkiego rodzaju zaburzeń wchłaniania czy niedokrwistości.

Podczas wizyty lekarz może skierować pacjenta do pracowni endoskopowej, w której wykonywane są zabiegi diagnostyczno-lecznicze przy wykorzystaniu endoskopów – specjalnych cienkich i giętkich przewodów wyposażonych w kamerę wideo.

W poradni gastroenterologicznej przyjmują:

  • dr n. med. Hieronim Siwczyński
  • dr n. med. Jarosław Wierzbicki